Zapni krb a televizi!

Na slovní spojení "zapni krb" si teprve zvykáme. Takto jednoduše to jde u plynových krbů, není problém ho zapnout z druhého konce světa.

V Evropě jsou plynové krby zcela běžné, u nás v ČR si na tento způsob vytápění teprve zákazníci zvykají, ale každým rokem je vždy trojnásobný nárůst realizací.

Nabídka plynových vložek je obrovská, naše zkušenosti jsou výborné s holandskými krby DRU. Co se týká tvarů prosklení, je možné téměř vše - od čelních o šířce 166 cm až po 3-stranné. Toto je dáno především tím, že v ohništích těchto vložek nejsou tak vysoké teploty a především, že se nepřikládá palivo, tzn. není nutné zabývat se výsuvnými mechanismy nebo panty. Zde jsou totiž skla pouze "vyndavací" z důvodu čištění.

Do ohnišť plynových krbových vložek se dávají většinou keramická polínka, která jsou opravdu k nerozeznání od těch dřevěných. Můžete se dokonce rozhodnou mezi břízou a bukem, polínky nebo klacíky. Do modernějších interiérů je vhodné dát do ohniště místo polínek oblázky.

Komfort topení plynovým krbem nespočívá jen v tom, že nemusíte před topnou sezónou shánět, připravovat a uskladňovat dřevo a následně jej stěhovat třeba do 4. patra secesního domu uprostřed Prahy. Komfortní je také "přikládání" dálkovým ovládáním. U většiny plynových krbových vložek si můžete sami nastavit takový topný výkon krbu, jaký požadujete, nemusíte se zabývat škrtící klapkou, regulací přívodu spalovacího vzduchu, atd. V nabídce jsou také vložky, které umožňují naprogramování ohně nejen co se týče výkonu, ale i tvaru plamene. Vytvoříte si tak vlastní hru plamenů a to jednoduchým způsobem na Vaše tabletu. Plameny se zvyšují a snižují podle zadání a tím současně upravujete spotřebu plynu. Neustále se tak měnící hra ohně zvyšuje zážitek z pohledu do krbu. Stejná aplikace umožňuje zapnutí krbu "na dálku".