Nedělní oběd na kamnech nebo z krbu

Stále více lidí si do svých domů nechává instalovat nebo stavět krbová nebo kachlová kamna, na kterých lze zárověň vařit. Nedělní oběd a s ním vůně i teplo po celé místnosti. Plápolající oheň, teplo a rovnoměrné pečení a vaření.

Strach z toho, že byste na kamnech neuměli uvařit, je naprosto zbytečný. Je to vlastně mnohem jednodušší než to, co jste znali do teď. Teplotu můžete regulovat snadno přesouváním hrnců na plotně. Dřevem se topí skoro samo a pro vaření i pečení stačí, pokud jste schopni teplotu jakž takž udržet, což se děje prostým přikládáním - buď hoří nebo je třeba přiložit. Kamna mají velkou setrvačnost, brzy zjistíte, kde mají teplejší a studenější místa a hrnce jenom přesunete. Chcete nejvyšší teplotu? Dejte hrnec přímo nad topeniště. Pokud chcete jídlo jen přihřát, využijte okrajových míst plotny. Když roztopíte na 100 stupňů, uvaříte všechno a nic nepřipálíte. Bramboráky na plotně se pečou tak exkluzivně, že je budete chtít dělat pořád. Jsou křupavé, propečené po celé ploše a navíc se vám nepřepálí olej. S troubou je to také jednoduché. Na rozdíl od zabudované horkovzdušné trouby v kuchyňské lince, která se snaží teplo rovnoměrně rozhánět, trouba na tuhá paliva má tuto vlastnost od přírody a peče stabilně po celé své ploše. Necirkuluje v ní žádný vzduch a proto je v ní vyšší přirozená vlhkost. Přirozená voda, která se z jídel vypéká nikam nutíká, což zajistí výborné nevysušené pokrmy.

Na závěr tu máme ještě novinku pro ty z Vás, kteří již máte doma postavený krb a nebo se k jeho realizaci chystáte. Na klasická kamna na vaření již místo nezbylo, ale také byste rádi něco "z ohně". Firma BeF uvedla na trh cenově velmi příznivou novinku - pícku na pizzu. Můžete tak v krbu nejen péct pizzu, ale i grilovat. Pícka lze jednoduše vložit do topeniště většiny krbových vložek BeF. Její cena je 1.999,- Kč bez DPH a je také možno dokoupit lopatku na pizzu. Výborný nápad za fajn cenu.

Video, jak pícka vypadá, instaluje se do krbu a peče naleznete níže.