Automatická regulace hoření krbů a kamen

Je jedno, zda se jedná o kachlová kamna s komínovými tahy nebo o moderní krb. Regulace hoření najde své uplatnění všude. Jedná se o elektronické zařízení, které zajišťuje, aby po celou dobu hoření přicházelo do spalovací komory topeniště krbu či kamen jen tolik vzduchu, kolik je skutečně potřeba. Tím zajišťuje plynulé hoření, optimální spalování, ideální průběh výkonu a nižší spotřebu paliva. Součástí regulace je čidlo teploty spalin v komínu. Podle zjištěného měření dává povel řízené klapce na potrubí přívodu externího vzduchu, aby se nastavila do příslušné polohy a pouštěla do spalovací komory optimální množství vzduchu. Velmi důležitou funkcí je také uzavření přívodu externího vzduchu při vyhasnutí topeniště. Další funkcí je signalizace potřeby dalšího přiložení a to jak akusticky, tak vizuálně.

Regulace hoření je základní, ne však jediná funkce automatické regulace. U krbů a kamen s teplovodním výměníkem a akumulační nádrží regulace hlídá ohřev vody v nádrži. Na svém displeji dokonce graficky znázorní průběh nahřívání akumulační nádrže. Z křesla v obývacím pokoji tak okamžitě zjistíte vše potřebné o topném systému bez nutnosti chodit do technické místnosti a sledovat budíky teploměrů.

Z výrobců regulací na českém trhu doporučujeme a máme jen ty nejlepší zkušenosti s německou firmou Brunner a českým výrobcem Timpex. Zatímco německá firma sází na preciznost a nastavení regulace na svůj konkrétní výrobek, česká firma umožňuje zařízení nastavit na topeniště téměř každého výrobce a na stavbu jakéhokoli typu.